Перейти на главную страницу

главная страница | наши сотрудники | фотобанк | контакт
   Цели и задачи Центра  
  Текущий комментарий  
  Тема  
  Автор дня  
  Социология и политика  

  Аналитика  
  Социологические исследования  
  Публикации и интервью  
  Новости  


Підписання Меморандуму з МС - це пошук можливості не втратити Росію як основного торговельного партнера


30.05.13
[Укрінформ]

Рішення української влади про підписання Меморандуму щодо формату участі України в роботі Митного союзу є цілком виваженим і правильним. Це пошук шляхів утримання основного торговельного партнера України - Росії.

Таку думку в коментарі УКРІНФОРМу висловив директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський.

"Рішення про підписання Меморандуму з Митним союзом є цілком правильним. Це пошук шляхів для того, аби не створити перепони для торгівлі з основним українським партнером", - сказав Погребинський.

Водночас, на його думку, Україна погодила лише саму ідею щодо статусу спостерігача в МС, однак тут є певні проблеми. Насамперед вони пов'язані з тим, що статусу спостерігача як такого взагалі не існує.

"Я думаю, що 31 травня у Мінську навряд чи буде прийнято рішення про визнання України спостерігачем, тому що спочатку треба розробити відповідне положення про заснування такого статусу. Тобто поки що йдеться про намір створення такого інституту і відповідно про доручення щодо розробки його документів. Тому я вважаю, що говорити про можливості України у Митному союзі можна буде лише після визначення того, що стоїть за статусом спостерігача", - зауважив експерт.

Водночас політолог висловив переконання, що "спостереження" в Митному союзі жодним чином не заважатиме євроінтеграційним процесам України, зокрема, підписанню Угоди про асоціацію з ЄС. А скептичні заяви деяких експертів, що засуджують українську владу, яка начебто грає у різні ігри, є, як констатував Погребинський, некомпетентними, оскільки "будь-які добрі перемовини з Москвою лякають тих, хто завжди хотів відірвати Україну від Росії, нічого не пропонуючи навзаєм".

"Немає жодного висловлювання українських керівників, що вони хотіли б, аби Україна стала повноправним членом Митного союзу. Йдеться щонайбільше про приєднання до якихось угод, які не суперечать нашим домовленостям про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Тому відповідь на питання чи можна інтегруватися у два різних центри, я думаю, - частково можна", - підсумував експерт.

Нагадаємо, 29 травня після засідання Вищої Євразійської економічної ради в Астані Президент України Віктор Янукович повідомив журналістам, що найближчим часом Прем’єр-міністр Микола Азаров підпише Меморандум щодо формату участі України в роботі Митного союзу.
Copyright © 2002-2012 Киевский центр политических исследований и конфликтологии
Copyright © 2002-2012 Центр эффективной политики

При использовании материалов сайта ссылка на источник обязательна.


bigmir)net TOP 100