Перейти на главную страницу

главная страница | наши сотрудники | фотобанк | контакт
   Цели и задачи Центра  
  Текущий комментарий  
  Тема  
  Автор дня  
  Социология и политика  

  Аналитика  
  Социологические исследования  
  Публикации и интервью  
  Новости  


ЯКИМ ШЛЯХОМ ІТИ УКРАЇНІ — ДО ЯКОГО СОЮЗУ ПРИЄДНУВАТИСЬ?


[10.12.13]

Протягом 9–20 листопада 2013 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування громадської думки на замовлення клієнта.

Методом інтерв'ю опитано 2011 респонденти, що мешкають в усіх областях України (включно з містом Києвом) та в Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.

У середині листопада, як і два місяці тому, майже 76% українців готові були взяти участь у референдумі щодо вступу України до Європейського Союзу або до Митного Союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном, але частки прихильників цих двох об’єднань за цей час статистично зрівнялися: українців, готових голосувати за вступ до Європейського Союзу виявилося майже стільки ж, як і готових голосувати за вступ до Митного Союзу — близько 38%.

Як і раніше, прихильників вступу до Євросоюзу значно більше, ніж прихильників вступу до Митного союзу у Західному і Центральному регіонах (66% проти 13% та 43% проти 25%), а прихильників вступу до Митного Союзу значно більше, ніж прихильників вступу до Євросоюзу — у Південному і Східному регіонах (52% проти 27% та 61% проти 15%).

В той же час ставлення громадян України до її вступу до Євросоюзу і до Митного Союзу у листопаді виявилося не менш суперечливим, ніж у вересні. Як показали результати нашого опитування і два місяці тому, це може виявитися в разі проведення окремихреферендумів щодо вступу до ЄС та щодо вступу до Митного союзу.

  • В разі проведення референдуму лише щодо вступу України до Євросоюзу більше українців готові проголосувати «за» вступ (40%), аніж «проти» цього (35%).

  • Але й у разі проведення референдуму лише щодо вступу України до Митного Союзу теж більше українців готові проголосувати «за» вступ (41%), аніж «проти» цього (32%).

Крім того, як і у вересні, проведене опитування показало що:

  • за вступ саме до Європейського Союзу, а не до Митного, більше схильні голосувати молоді українці (віком 18–29 та 30–39 років — відповідно 51% та 41%),

  • а за вступ саме до Митного Союзу, а не до Європейського, — українці старших вікових груп (віком 50–59 років — 42%, 60–69 років — 43% та від 70 років і більше — 49%).- [ вернуться в раздел: Политические предпочтения ] -Copyright © 2002-2012 Киевский центр политических исследований и конфликтологии
Copyright © 2002-2012 Центр эффективной политики

При использовании материалов сайта ссылка на источник обязательна.


bigmir)net TOP 100