Перейти на главную страницу

главная страница | наши сотрудники | фотобанк | контакт
   Цели и задачи Центра  
  Текущий комментарий  
  Тема  
  Автор дня  
  Социология и политика  

  Аналитика  
  Социологические исследования  
  Публикации и интервью  
  Новости  


Думки населення України щодо результатів та перебігу газових перемовин


[25.02.09]

З 29 січня по 5 лютого 2009 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом інтерв’ю опитано 1642 респонденти, що мешкають в усіх областях України, у Криму та у Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. В досліджені був застосований квотний відбір респондентів на останньому етапі.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує 3.7% для показників близьких до 50%, 3,2% - для показників близьких до 25%, 2,2% - для показників близьких до 10%, 1,6% - для показників близьких до 5%.

  • На думку більше ніж половини українців, результати перемовин між Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним щодо ціни на газ для України, можна вважати або успіхом або прийнятним результатом для нашої країни в ситуації, що склалася. 5.7% респондентів вважають, що результати перемовин – успіх для України, 45.4% притримуються думки, що це прийнятний результат для нашої країни в ситуації, що склалася, і 33.7% українців вважають результати перемовин поразкою України.

  • 42.2% українців вважають, що однією з головних причин (респондент міг обрати декілька варіантів відповіді) газової кризи є нездатність Віктора Ющенко домовитись з Росією, 28% - що причиною кризи є бажання Росії встановити контроль над українською газотранспортною системою, 24.3% - що причиною кризи була прозахідна політика України, яка викликала незадоволення Росії, 19.5% - що бажання Росії продемонструвати Європі, що Україна є ненадійним партнером, 18.1% - що причиною є нездатність Юлії Тимошенко домовитись із Росією, 15.5% - що причиною кризи було бажання Віктора Ющенка та ряду політиків з Партії регіонів повернути в схему газових відносин посередника – компанію РосУкрЕнерго.

  • На думку 40.3% українців Президент Віктор Ющенко несе найбільшу відповідальність за зрив перемовин щодо поставок газу в Україну, які відбувались наприкінці минулого року. 11% опитаних притримуються думки, що найбільшу відповідальність несе група політиків з Партії регіонів, яких пов’язують з компанією РосУкрЕнерго – Фірташ, Бойко, Льовочкін, 9.7% респондентів покладають провину за зрив перемовин на Прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко, 1.7% - на керівника «Нафтогазу» Дубину. На думку 23.6% всі названі політики винні рівною мірою.

Додаток

Розподіл відповідей на питання «Як Ви оцінюєте результати переговорів між Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним щодо ціни на газ для України в 2009 році, які відбулися 17-20 січня цього року?»

Досягнуті домовленості – це програш України 33.7
Досягнуті домовленості – це прийнятний результат у ситуації, що склалася 45.4
Досягнуті домовленості – це успіх України 5.7
ВАЖКО СКАЗАТИ, НЕ ЗНАЮ 14.9
ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ 0.3

Розподіл відповідей на питання «Виберіть із наведених тверджень ті, які найбільшою мірою характеризують головні причини газової кризи»

Криза викликана бажанням Росії одержати контроль над українською газотранспортною системою 28
Криза викликана бажанням Росії продемонструвати Європі, що Україна – ненадійний партнер 19.5
Криза викликана нездатністю Віктора Ющенка домовитися із Росією 42.2
Причиною кризи була прозахідна політика України, що викликало невдоволення Росії 24.3
Причиною кризи стала нездатність Юліи Тимошенко домовитися із Росією 18.1
Причиною кризи було бажання Віктора Ющенко і низки політиків у Партії регіонів повернути в схему газових відносин посередника – компанію РосУкрЕнерго 15.5
ВАЖКО СКАЗАТИ, НЕ ЗНАЮ 14.8
ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ 0.4

Розподіл відповідей на питання «Хто з українських політиків несе найбільшу відповідальність за зрив переговорів про поставки газу в Україну наприкінці минулого року?»

Президент Віктор Ющенко 40.3
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко 9.7
Керівник Нафтогазу Дубина 1.7
Група політиків у Партії регіонів, яких пов’язують із компанією РосУкрЕнерго, - Фірташ, Бойко, Льовочкін та інші 11
Всі рівною мірою 23.6
ВАЖКО СКАЗАТИ, НЕ ЗНАЮ 13.5
ВІДМОВА ВІД ВІДПОВІДІ 0.2- [ вернуться в раздел: Реакция на текущие события ] -Copyright © 2002-2012 Киевский центр политических исследований и конфликтологии
Copyright © 2002-2012 Центр эффективной политики

При использовании материалов сайта ссылка на источник обязательна.


bigmir)net TOP 100